Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Novinky 3 důvody, proč na e-shopu zavést elektronické šeky

3 důvody, proč na e-shopu zavést elektronické šeky

23.5. 2019

Zákazníky je třeba si hýčkat a ulehčovat jim život, jak jen to jde. Tři z našich klientů se rozhodli jít jim vstříc formou elektronických šeků. A jeden z nich šel dokonce ještě dál a s naší pomocí svým zákazníkům umožňuje přizpůsobit vzhled šeků tak, aby byly co nejvíce podle jejich představ. Jak tato vychytávka funguje a proč byste měli zavést elektronické šeky i vy?

Elektronické šeky jako skvělý dárek

Dárky se kupují k narozeninám, výročím, pod stromeček o Vánocích nebo jen tak pro radost, ovšem trefit se do správné velikosti, chutě nebo potřeb obdarovaného je mnohdy nadlidský úkol. A právě proto jsou perfektním řešením elektronické šeky.
Díky nim mohou vaši zákaznici svým blízkým věnovat pěkný a přitom praktický dárek, který jim umožní vybrat si v dané peněžní hodnotě přesně to, co se jim líbí a hodí nejvíce. A vypadá to mnohem lépe, než kdyby dostali jen peníze v obálce.
 Dárkový poukaz Fitness4U

Automatické zpracování a rychlost doručení

Další výhodou elektronického šeku je rychlost jeho nákupu a doručení zákazníkovi. Ihned po zaplacení přijde kupujícímu e-mail s šekem ve formě PDF souboru a ve srovnání s tišnými šeky tedy není potřeba dlouze čekat na poštu. Představují proto spásu, pokud někdo potřebuje koupit dárek „narychlo“.
Pro vás jako prodávajícího to má také velkou výhodu – nezatěžují expedici zboží. Jejich zpracování probíhá kompletně automaticky. Zejména v době Vánoc je to perfektní úspora času jak pro vás, tak pro vaše zákazníky. Vy vyděláte a oni získají v řádech minut skvělý vánoční dárek pro své blízké.
Elektronický šek Spokojený pes

Vzhled šeků si může zákazník přizpůsobit

Možnosti přizpůsobení záleží vždy na každém e-shopu. Většinou se jedná o elektronické šeky s různou nominální hodnotou jako na Fitness4U.cz (obvykle v rozmezí od 500 Kč do 5 000 Kč) nebo o elektronické šeky v různých barevných provedeních, jako to má Spokojenypes.cz. Ovšem někteří majitelé e-shopů svým zákazníkům umožňují ještě mnohem více.

Originální dárkové šeky, které zvyšují prodej

Astratex.cz zavedl na svém e-shopu průvodce nákupem elektronického šeku, který:
  • umožňuje vybírat z více vzhledů šeků a různých finančních částek,
  • nabízí možnost připsat na šek vlastní originální text.
Elektronické šeky jsou díky tomu více osobní a umožňují zákazníkovi vytvořit originální dárek. Není proto divu, že toto interaktivní a velmi intuitivní vylepšení zvýšilo prodejnost dárkových šeků.

Vzhled elektronických šeků podle událostí v průběhu roku

Vzhled šeků je na Astratexu navíc vždy přizpůsobený danému ročnímu období. Před Vánoci si zákazníci mohou vybírat šeky s vánoční tematikou, zatímco před Valentýnem zase s grafikou pro zamilované.
Dárkové šeky na spodní prádlo se také hojně využívají jako překvapení budoucí nevěstě na rozlučce se svobodou. Pro tento účel se hodí jakákoli z běžně dostupných variant vzhledu.
Dárkový šek Astratex
Pro všechny tyto výhody zájemců o elektronické šeky přibývá. Nově budeme spouštět šeky na e-shopu s bytovým textilem Veba a v přípravě jsou rovněž šeky pro e-shop Marimex, specialistu na bazény, infrasauny a trampolíny.
Chcete svým zákazníkům také nabídnout praktickou alternativu v podobě elektronických šeků? Spolupracujte s námi. Vytvoříme pro vás inovace e-shopu na míru, které vám pomohou zvýšit prodej. Ozvěte se nám.