Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Novinky Astratex přešel na řešení Programie se všemi jazykovými mutacemi

Astratex přešel na řešení Programie se všemi jazykovými mutacemi

8.2. 2018

Astratex je lídrem na trhu spodního prádla a plavek v ČR s ročním obratem ve vyšších stovkách miliónů korun. Zároveň úspěšně expanduje do dalších evropských zemí, například do Polska, Rumunska či na Ukrajinu.
Jak jsme o Astratexu už dříve psali, využíval pro svůj e-shop SW řešení od NetDirectu (platforma ShopCentrik) a Programia toto řešení spravovala a dále programátorsky rozvíjela v souladu s požadavky klienta.
Zároveň Astratex uskutečnil výběrové řízení na dodavatele nové e-shop platformy. Postoupili jsme mezi dva finalisty, a nakonec jsme zakázku získali. V říjnu 2017 jsme nejdříve spustili polskou verzi (Astratex.pl). Polská verze je postavena na výkonné platformě PGshop (Programia shop) a je obousměrně a plně automatizovaně napojena na ERP systém Astratexu, odkud si bere data a zároveň tam data zapisuje.
Úvodní stránka Astratex.cz, nyní běžící na engine PGshop od Programie
Jako první byla zvolena polská verze, protože se pro klienta jedná o dostatečně silný trh s velkou návštěvností, počtem objednávek i národních specifik. Jednalo se tedy i ideální trh pro ověření multijazyčnosti, multiměnovosti, výkonu engine v zátěži a flexibility rozvoje.
Další jazykové verze, včetně verze české, následovaly v poměrně rychlém sledu. Původní engine tak již nebude využíván. Nový engine od PGshop umožní rychle a bezpečně rozvíjet i implementovat specifické funkčnosti i vzhledy, různé v detailech pro každou z cílových zemí.
Jednotlivé jazykové mutace si můžete prohlédnout zde:
 Odhadujeme, na základě zkušeností s polskou verzí, že se oproti dříve využívané platformě zkrátí potřebný čas realizace požadavků zákazníka minimálně o 50 %, což mu umožní 2x rychlejší realizaci nápadů a úprav za nižší náklady nebo bude znamenat dvojnásobně rychlejší rozvoj při stejných kapacitách programátorů.