Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Novinky Podpořili jsme mladé badmintonové talenty na Mistrovství ČR do 19 let

Podpořili jsme mladé badmintonové talenty na Mistrovství ČR do 19 let

Pekárková Sylvie 14.12. 2022

Druhý adventní víkend, v sobotu 3. a v neděli 4. prosince, hostilo město Český Těšín ve své nové sportovní hale na Svojsíkově ulici prestižní sportovní událost. Konal se zde badmintonový turnaj MČR, na kterém se sešly špičky badmintonu do 19 let. A aby byly podmínky pro hráče co nejlepší, spolupracoval pořádající oddíl Slavoje Český Těšín s několika sponzory, mezi něž se hrdě zařadila i Programia a Svět svítidel.

medaile

Sponzoři MČR v badmintonu U19 2022 včetně Programie

MČR v badmintonu podruhé v Českém Těšíně

Uspořádáním Mistrovství ČR v badmintonu byl oddíl Slavoj Český Těšín pověřen badmintonovým svazem jednak díky tomu, že nabízí moderní a reprezentativní zázemí, v lednu 2022 úspěšně vedl Těšínský pohár – Memoriál Standy Krauze a jednak i proto, že už má s pořádáním MČR v badmintonu zkušenosti – v roce 2014 hostil tento turnaj pro kategorii do 17 let (U17).

Nová hala v Českém Těšíně

Nová sportovní hala v Češkém Těšíně

Průběh turnaje na Mistrovství České republiky

Mistrovství České republiky v badmintonu v kategorii do 19 let (U19) probíhalo na 5 kurtech a celkem se turnaje zúčastnilo více než 83 největších talentů, kteří soutěží nejen u nás, ale i na závodech v Evropě (nejmladší soutěžící měli 16 let).

Při slavnostním zahájení zazněla státní hymna v podání operního pěvce Tomasze Suchanka a pak už se hráči naplno ponořili do soubojů (v singlech, dvojicích a smíšených družstvech), které trvaly od sobotních 9 hodin ráno do 8 hodin večer a v neděli pak bojovali o titul od ranních hodin do 13 hodin odpoledne.

Reprezentanti kategorie U19

Domácí oddíl měl na turnaji dva zástupce, kteří bojovali ve dvouhře – Veroniku Pawlikovou a Matěje Rzeplińského, pro něhož to byla poslední sezona coby hráče do 19 let. Bohužel ani jeden z nich letos nedosáhl na medailové umístění.

Veronika Pawliková

Matěj Rzepliński

Mistrem republiky se stal Dominik Kopřiva a v kategorii žen byla nejlepší hráčkou Lucie Krulová, která se ve dvouhře umístila na prvním místě a ve čtyřhře na druhém místě.

Dominik Kopřiva

Lucie KrulováLucie Krulová

Záznam zápasů ze všech pěti kurtů

Jsme rádi, že jsme mohli být svědky turnajů těchto českých talentovaných sportovců a že jsme mohli pomoci se zázemím, které je pro vrcholové výkony nezbytné.