Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Reference Svět svítidel – svítí na českém internetu a v dalších 30 zemích

Svět svítidel – svítí na českém internetu a v dalších 30 zemích

7.4. 2017

Na českém trhu s osvětlovací technikou se společnost Jiří Mánek pohybuje více než dvě desítky let. Je zárukou spolehlivosti a vysoké profesionality. Rodinná firma se zabývá dovozem, velkoobchodem (B2B) a maloobchodním (B2C) prodejem svítidel. Její eshopy působí mimo Českou Republiku také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Společnost se řadí mezi největší prodejce online osvětlení ve střední Evropě a je jedničkou na českém trhu. Firma klade důraz na profesionalitu a ochotu ve vztahu k zákazníkovi. Nejvyšším cílem je dlouhodobá spokojenost klientů, nikoliv okamžitý zisk.
Zákazník se rozhodl odejít od předchozího tvůrce eshopů a oslovil nás. Co se týče implementace, tak tohle byla pro Programii opravdu big challenge! Docela krátký čas šesti měsíců na tak rozsáhlé dílo, velmi specifické funkčnosti zanořené do back-endu (obslužná část, kterou nakupující nevidí), několik eshopů najednou ke spuštění v jeden den, a ještě k tomu v různých jazykových mutacích, které samozřejmě nebyly jen o prostých překladech textů, ale zahrnovaly spoustu specifik. Navíc vše obousměrně a plně automatizovaně napojené na účetní a skladový systém JKR Byznys.
Naštěstí se brzy ukázalo, že zákazník má na své straně kvalitní lidi, kteří rozumí e-komerci, trendům, technologiím a vědí co a jak chtějí. Díky tomu jsme se dokázali domluvit na tak zvaném agilním přístupu k dovývojům a implementacím. Nemožné se tak stalo možným a výsledná díla v pravý včas spatřila světlo světa. Mezi díla zahrnujeme Svět-Svítidel.cz (6 jazykových mutací, dodávky do 7 zemí), Rent.cz (2 jazykové mutace) a OsvětleníSvítidla.cz (pouze ČR).
Jedním z důležitých požadavků bylo, abychom v maximální míře zabránili poklesu nebo ztrátě zaindexovaných pozic ve vyhledávačích. Externí agentura zmapovala URL struktury starých internetových obchodů, jednoho po druhém a vytvořila sérii přesměrovačích pravidel, která jsme následně nastavili, abychom požadavku vyhověli. A výsledek? Nenastal žádný pokles v indexech a vše se perfektně přesměrovalo.
Řešení obsahuje spoustu vychytávek šitých na míru. Můžeme zmínit například Produktové workflow umožňující veškerou správu produktů v administraci eshopu, včetně logování historie změn, autorů změn atp. Překladové workflow umožňuje zadávat překlady produktů, přičemž jsou respektována práva jednotlivých uživatelů administrace pro překladatele přidělené k daným zemím. Hlídá se cokoliv, co se změní, přepíše, upraví. Vždy ke každému z překladatelů „probublávají“ jeho úkoly a vidí, co má přeložit ať se jedná o překlady nové nebo požadavky na překlady změněné (pokud se změnil popis ve výchozím jazyce).
Spolupráce se zákazníkem je výborná, avšak náročná. Komunikace je prakticky na denní bázi, denně se řeší další rozvoj. Jsou prostě zákazníkem, který vše tlačí vpřed a taky několik tahů dopředu vidí. Zřejmě i toto bude jedním z pilířů jeho úspěchu i silného růstu, protože obecně v elektronické komerci se příliš zastavit nelze.
Referenci si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz: Svet-Svitidel.cz