Spokojený pes – jeden z nejvýznamnějších hráčů v oblasti chovatelských potřeb

Napište nám
Předmět :
Text :
Jméno :
Příjmení :
Telefon :
E-mail :

7.4.2017

SpokojenýPes.cz je specialistou na krmiva a chovatelské potřeby pro psy, kočky a další domácí mazlíčky. Je orientován výhradně na koncové zákazníky, jedná se tedy o internetový obchod typu B2C. Svůj e-shop otevřeli v roce 2005, do počátku roku 2016 byl provozován na konkurenční platformě, která už nevyhovovala potřebám firmy a jejího rozvoje. Nevyhovující řešení bylo po cca roční implementaci nahrazen ProgramiaShopem.
 
Součástí implementace nové e-shop platformy bylo obousměrné a plně automatizované napojení na podnikový systém Money S5, nasazení nové grafiky, mnoha nových funkcí a správného nasměrování starých URL adres na nové, tak aby nedošlo k poškození SEO pozic.
 
V podstatě se dá říct, že nezůstal kámen na kameni, avšak klíčovým zadáním bylo, aby nové dílo uživatelům připomínalo starší e-shop a aby byly zachovány některé z hlavních prvků grafiky a navigace, tak aby přechod nebyl příliš radikální a nevedl ke ztrátě zákazníků a snížení konverzí. Přestože je zcela obvyklé, že nasazení nového e-shopu nebo významný redesign starého řešení obvykle vedou k dočasnému propadu konverzí (zákazníci jsou na něco zvyklí, a to něco se najednou změnilo), došlo v případě Spokojeného psa ke skokovému nárůstu konverzního poměru o 2,5 % v jeho absolutní hodnotě (co by některé české eshopy daly jen za to, kdyby měly celkový konverzní poměr e-shopu ve výši 2,5 %, nárůst o další 2,5 % v absolutní hodnotě, tedy na výsledných 5 % by pro ně mohl znamenat relativní narůst o 100 %). Tato hodnota se dále zvyšuje různými vylepšeními, novými funkčnostmi a samozřejmě kontinuálním posilováním brandu Spokojený pes. Konverze tohoto e-shopu se dnes pohybují nad 10 % (firma tento údaj zveřejnila v rozhovoru, jinak bychom si ho uvádět nedovolili).
 
Management Spokojeného psa má k rozvoji e-shopu velmi aktivní přístup a díky tomu se řešení neustále rozvíjí a vylepšuje. Některé zavedené novinky jsou na české poměry naprosto revoluční a e-shop výrazně odlišují od konkurence. Spokojený pes dnes patří k největším hráčům na tuzemském trhu s meziročními růsty v desítkách procent a obraty v řádech stovek miliónů korun.
 
Referenci si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz: SpokojenyPes.cz 

Fotogalerie

Programia s.r.o. / Nivnická 312/19, 709 00 Ostrava / obchod@programia.cz / +420 737 289 115 / Mapa webu / Podnikové vzdělávání