Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Zakladatelé Jan Svoboda - business development

Jan Svoboda - business development

Už na vysoké škole, kde studoval silnoproudou elektrotechniku, ho zaujaly algoritmy. Začal tvořit programy, které využívali jeho spolužáci pro usnadnění výpočtů. Prvním bestsellerem na VŠB se tehdy stal jeho program pro výpočet soustav rovnic o více neznámých (těch rovnic a neznámých mohlo být neomezeně), který spolužákům šetřil hodiny úmorné práce s nejistým výsledkem. Software pro třírozměrné vykreslování zadaných rovnic (program například dokázal vykreslit hyperbolický paraboloid) se zase stal hitem českého Sharp klubu, byl polskými nadšenci přeložen do jiného jazyka (rozuměj - jiné verze Basicu :-), a dokonce publikován v polském časopise se jménem českého autora (jó tehdy to fakt bylo něco velkého, to se ještě nepsalo o každé hlouposti jako dneska :-). Jeho diplomová práce z roku 1990 byla zaměřena na vývoj software pro optimalizaci jádra transformátorů a mohla tehdy vést k významným úsporám materiálů při jejich výrobě, kdyby ovšem neskončila jen ve školní knihovně. Prostě definitivně propadl kouzlu algoritmů…
 
Honza se v dřevních internetových dobách programátorsky podílel na tvorbě prvních českých e-shopů, jako například Vltava.cz a později například i na Alzasoftu (dnes Alza), kde osobně programoval datovou integraci e-shopu s ERP systémem Altus Vario. Deset let vedl ve své době nejvýznamnějšího výrobce e-shopů, společnost NetDirect, která byla úspěšně prodána jihoafrické společnosti Naspers. Pro Naspers pak dva roky pracoval a byl ředitelem segmentu výrobců e-shopů pro střední a východní Evropu. Byl společníkem Acomware, až do jejího prodeje v roce 2015. Moderuje pořad Eshopista.cz a snaží se touto cestou pomáhat českým e-shopům v růstu. V Programii se věnuje business developmentu – tedy strategickému rozvoji služeb, partnerstvím a pozicionování na trhu.
 
Později investoval do několika projektů. V roce 2015 se stal společníkem internetového obchodu s chovatelskými potřebami Spokojenýpes.cz a v roce 2016 se stal společníkem Programie, kde se znovu potkal se svými bývalými kolegy z NetDirectu. Je nadšen tím, že se z jeho bývalých zaměstnanců stali vlastníci rostoucí a ziskové firmy. Honza je dnes přesvědčen, že Programia má nejlepší engine pro e-shopy a stabilní, odborný personál, který se dokáže popasovat s jakkoli složitou výzvou na poli tvorby e-shopů.
 
Honza má dvě skvělé dcery Kačku a Míšu a malého chlapíka Pepíka. Taky úplně nejlepší, podnikavou ženu Kačku, která má e-shop Catness-Design.cz - jak jinak, něž od Programie :-) Žije v krásném místě přímo u řeky Moravy poblíž Uherského Hradiště, což mu jako nadšenému rybáři náramně vyhovuje. Je také majitelem skromné boudy u krásného jezera, kam s oblibou zve své kamarády :-)

Honzova kariéra

  • 1992 – 1997, ředitel a spolumajitel hardwarové firmy se sedmi pobočkami v ČR, v roce 1997 podíl prodal
  • 1997 – 1999, první komerční zakázky v oblasti software
  • 1999 – 2000, programátor ve společnosti Computer Press (nejlepší škola podnikání s nejlepším šéfem Jiřím Hlavenkou)
  • 2000 – 2002, šéf programátorské skupiny v Computer Pressu (programoval např. Živě.cz, MobilMánia.cz)
  • 2002 – 2011, ředitel NetDirectu, v prvních letech současně ředitel, programátor a obchodník
  • 2011 – 2013, obchodní ředitel Allegro ČR (vlastníkem Naspers) a později šéf segmentu Eshop producers (vlastnění výrobci ČR, Polsko, Rusko)
  • 2011-2016, vstup do několika IT projektů i projektů mimo IT
  • 2015, vstup do SpokojenýPes.cz, pro nový shop byla zvolena Programia, právě spolupráce na tomto e-shopu dala vzniknout myšlence Honzova vstupu do Programie
  • 2016, vstup do Programia, výroba e-shopů

Naši lidé - team

Programování, kódování, testování…

zkrátka vše, na co si ve spojitosti s vývojem e-shopů vzpomenete, pro vás zajistí tyto tváře..
Radek Kadela zakladatel, ředitel společnosti
nejdůležitější je pro mě důvěra klientů a kolegů, nedá se koupit - je třeba ji získávat den za dnem
Pavel Kramný zakladatel, ředitel společnosti
lidé si za svoje peníze zaslouží spolehlivost, rychlé reakce a kvalitně odvedenou práci
Petr Rzeplinski zakladatel, ředitel společnosti
důležitá je pro mě souhra týmu, špičkový produkt a porozumění potřebám zákazníka
Zbyněk Šplýchal zakladatel, ředitel společnosti
shop není o počtu funkcí, ale o konverzích, objednávkách, vracejících se klientech a pocitech
Jan Svoboda zakladatel, ředitel společnosti
e-komerce je plná sebevědomých showmanů, ale opravdové hodnoty v ní tvoří neviditelní lidé