Petr Rzeplinski - vedoucí implementací

Petr je vynikající a všestranný programátor, analytik a projektový manažer. Podílel se tvorbě desítek velkých českých, slovenských i polských e-shopů. Ředitel společnosti, ve které jsme dříve pracovali, jej často nazýval Jágrem a mluvil o tom, že je ho třeba naklonovat. Stejně jako slavný Jarda má totiž enormní tah na branku, týmu jde příkladem a drží slovo. Patří k zakladatelům firmy a je Vedoucím implementačního týmu.
 
Je spolehlivou stálicí, která dokáže vést i nejsložitější projekty ke zdárným cílům, jak z pohledu kvality odvedené práce, tak z pohledu dodržování harmonogramu. Klienti, kteří se s Petrem setkali při řešení svých projektů, jen s těžkostmi přijímají jeho náhradu jinými kolegy, protože nastavuje laťku vysoko a to po všech stránkách, které s projektem souvisejí.
 
Zajímavosti také je, že Petr hovoří plynule Polsky a má zkušenosti i s realizacemi velmi složitých e-shopů na polském území, ať už se jedná například o B2B e-shop s průmyslovou elektronikou napojený na Microsoft Dynamics NAV nebo módní e-shop na bázi social shopping clubu s gigantickou zátěží ve špičkách (high peaks) po spuštění prodejních akcí, kdy na e-shop vstoupí během minuty desítky tisíc koupěchtivých návštěvníků.
 
Celou svou profesní kariéru se věnuje software a programování. Už ve svém prvním zaměstnání se dostal k navrhování a programování rozsáhlých aplikací typu informační systémy organizací. V dalším se pak programátorsky podílel na vybudování Centra tísňového volání v Ostravě a aplikacích pro krizové plánování.
 
Až do roku 2013, tedy celých devět let pracoval jako programátor, analytik a projektový manažer pro největšího výrobce internetových obchodů v ČR, společnost NetDirect. O prázdninách roku 2013 se spolu s kamarády rozhodl odejít a založit vlastní firmu Programia, kde se ujal úlohy řízení implementačních projektů. Díky svým schopnostem a zkušenostem je pro firmu ohromnou posilou.
 
Petr má rád sport a turistiku. Fascinují jej nové technologie a mnoho volného času věnuje studiu softwarových novinek, nových programovacích jazyků a platforem.

Petrova kariéra

 • 1996 – 1999, Indusoft s.r.o., programátor a analytik, informační systém Galileo, aplikace pro ŽDB a Nová Huť Ostrava (dnes Accelor Mittal)
 • 1999 – 2005, MediumSoft a.s, programátor, práce na aplikacích Krizové plánování – Internetová aplikace pro státní správu, CTV Ostrava, TCTV, linka 112 ap. 
 • 2005 – 2013, NetDirect s.r.o., programátor, analytik, projektový manažer, výroba a servisování desítek řešení typu B2C, B2B, v posledních letech zejména VIP zakázky
 • 2013 a dále, Programia s.r.o., společník, vedoucí implementačního týmu, výroba sofistikovaných internetových obchodů typu B2C a B2B s vysokým podílem kreativity a customizace, včetně napojování na ekonomické a ERP systémy

 • Radek Kadela

  Radek Kadela

  zakladatel, ředitel společnosti

  nejdůležitější je pro mě důvěra klientů a kolegů, nedá se koupit, je třeba ji získávat den za dnem

 • Pavel Kramný

  Pavel Kramný

  zakladatel, technický ředitel

  lidé si za svoje peníze zaslouží spolehlivost, rychlé reakce a kvalitně odvedenou práci

 • Zbyněk Šplýchal

  Zbyněk Šplýchal

  zakladatel, vedoucí vývoje

  shop není o počtu funkcí, ale o konverzích, objednávkách, vracejících se klientech a pocitech

 • Petr Rzeplinski

  Petr Rzeplinski

  zakladatel, vedoucí implementací

  důležitá je pro mě souhra týmu, špičkový produkt a porozumění potřebám zákazníka

 • Jan Svoboda

  Jan Svoboda

  společník, business development

  e-komerce je plná sebevědomých showmanů, ale opravdové hodnoty v ní tvoří neviditelní lidé

Napište nám
Předmět :
Text :
Jméno :
Příjmení :
Telefon :
E-mail :

Programia s.r.o. / Nivnická 312/19, 709 00 Ostrava / obchod@programia.cz / +420 737 289 115 / Mapa webu / Podnikové vzdělávání