Zbyněk Šplýchal - vedoucí vývoje

Stěží můžete ukázat na jiného člověka, než na Zbyňka a říct: "koukni to je ten, který roky úplně sám programoval a udržoval Alzu". Jak jistě víte, je Alza.cz (dříve Alzasoft.cz) největším českým internetovým obchodem s obraty v řádech miliard korun. Takové e-shopy u nás i ve světě běžně vyvíjejí jednotky až desítky odborníků. Zbyněk na to mnoho let stačil úplně sám. 
 
Zajímavostí je, že Zbyněk kdysi býval strojvedoucím a proháněl rychlíky po celé Evropě. Jako samouk se však začal věnovat programování a svůj první Internetový obchod pro zákazníka (Ambra) vytvořil už v roce 1998. Později nastoupil jako vývojář do společnosti Computer Press a podílel se na významných projektech využívajících CMS systémy (např. pro Českou pojišťovnu).
 
Na jaře roku 2002 spoluzaložil softwarovou společnost NetDirect a přinesl zde základní stavební kámen firmy - svůj engine e-shopu s názvem ShopEngine (později přejmenováno na ShopCentrik), který firma zákazníkům v dodávala v různých modifikacích po mnoho let. Přestože byl Zbyněk v NetDirectu pouze krátce, zanechal po sobě nesmazatelnou stopu a naučil NetDirect vytvářet velké sofistikované e-shopy. Ještě v NetDirectu stihl vytvořit unikátní e-shop pro Alzasoft. Poté se rozhodl firmu opustit a věnovat se spolupráci s Alzasoftem (později Alza) naplno.
 
V Alze se Zbyněk ještě více zdokonalil a naučil se vytvářet, rozvíjet a udržovat efektivní aplikaci pod extrémně vysokou návštěvnickou zátěží. Zároveň dosáhl mistrovství v oblasti systémové integrace, tedy napojení e-shopu a ERP systému. V Česku je v současné době objektivně obtížné nalézt tak zkušeného člověka s reálnými a hmatatelnými zkušenostmi v oblasti extrémně zatěžovaných e-shopů. Výrobci obchodů mají většinou problém „utáhnout“ zátěž o dva řády nižší, zejména ve špičkách návštěvnosti.
 
V roce 2013 se stává spoluzakladatelem společnosti Programia a má zde důležitou roli vedoucího vývoje a hlavního architekta a analogicky jako v roce 2002 znovu přináší do firmy svůj vlastní software, na němž stavíme e-shopy klientů a dále jej rozvíjíme. Zbyněk je garantem kvality a dodržování důležitých principů ve vývoji.
 
Zbyněk miluje dobré víno, jídlo a dovolené v Chorvatsku. Je také nadšeným zahradníkem a amatérským potápěčem :-)

Zbyňkova kariéra

 • 1998,  první komerční e-shop pro společnost Ambra
 • 2001 - 2002, Computer Press a.s. (později Cpress), programátor ve vývojovém oddělení
 • 2002 – 2003, NetDirect s.r.o., společník, jednatel, programátor
 • 2002 – 2010, Alza.cz, programátor, SW architekt, databázový specialista
 • 2011 – 2013, nezávislý programátor, tvorba e-shopů pro cca 20 vlastních zákazníků
 • 2013 a dále, Programia s.r.o. – společník, vedoucí vývoje a hlavní architekt, výroba sofistikovaných internetových obchodů typu B2C a B2B s vysokým podílem kreativity a customizace, včetně napojování na ekonomické a ERP systémy

 • Radek Kadela

  Radek Kadela

  zakladatel, ředitel společnosti

  nejdůležitější je pro mě důvěra klientů a kolegů, nedá se koupit, je třeba ji získávat den za dnem

 • Pavel Kramný

  Pavel Kramný

  zakladatel, technický ředitel

  lidé si za svoje peníze zaslouží spolehlivost, rychlé reakce a kvalitně odvedenou práci

 • Zbyněk Šplýchal

  Zbyněk Šplýchal

  zakladatel, vedoucí vývoje

  shop není o počtu funkcí, ale o konverzích, objednávkách, vracejících se klientech a pocitech

 • Petr Rzeplinski

  Petr Rzeplinski

  zakladatel, vedoucí implementací

  důležitá je pro mě souhra týmu, špičkový produkt a porozumění potřebám zákazníka

 • Jan Svoboda

  Jan Svoboda

  společník, business development

  e-komerce je plná sebevědomých showmanů, ale opravdové hodnoty v ní tvoří neviditelní lidé

Napište nám
Předmět :
Text :
Jméno :
Příjmení :
Telefon :
E-mail :

Programia s.r.o. / Nivnická 312/19, 709 00 Ostrava / obchod@programia.cz / +420 737 289 115 / Mapa webu / Podnikové vzdělávání