Programia - Tvorba e-shopů, shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

MENUZAVŘÍT
Úvod Novinky Milníky roku 2023 + 5 klíčových cílů Programie pro 2024

Milníky roku 2023 + 5 klíčových cílů Programie pro 2024

Krejčíková Žaneta 24.1. 2024

Loňský rok byl pro nás skutečně přelomový. Spustili jsme první moduly využívající umělou inteligenci, oslavili jsme společně první kulatiny a to všechno díky super týmu, kde to klape. Jsme moc rádi za partu, kterou v Programii máme, a velmi si vážíme našich skvělých klientů. 


Krásná oslava 10. roku Programie

Parádní oslava našich 10. narozenin

Nejdůležitější milníky Programie roku 2023

Do procesů jsme zapojili umělou inteligenci

Velké téma minulého roku nemohlo uniknout ani specialistům z Programie. Úspěšně jsme spustili první moduly využívající AI, která od té doby pro naše klienty tvoří překlady do cizích jazyků nebo dynamické popisy a anotace u produktů. Postavili jsme pevné základy pro procesy se zapojením umělé inteligence a ty budeme dále rozvětvovat v roce 2024. 


Umělá inteligence se stala také součástí procesů uvnitř týmu. Chat GPT 4.0 je už dnes naším pomocníkem při každodenní práci. 

Zrychlili jsme a nezastavujeme

Během celého roku 2023 jsme pracovali na zrychlování eshopů našich klientů a celkově se soustředili na optimalizaci on-line obchodů pro Google Core Web Vitals. 

Na rychlosti totiž velmi záleží. Pokud je e-shop dostatečně rychlý, zvyšuje se traffic, snižuje cena za reklamu a zákazníci v on-line obchodě zůstávají déle a s úsměvem na rtech. Rychlost eshopu přímo napomáhá dokončení konverze, čímž se zvyšuje to nejdůležitější, počet objednávek. 


Dokázali jsme, že i eshopový kolos může být velmi rychlý. Náš klient Svět-svítidel.cz se umístil mezi TOP 10 nejrychlejšími internetovými obchody na mobilním zařízení. Jsme na to velmi hrdí, protože víme, že za úspěchem stojí tvrdá práce i vizionářský přístup klienta Svět-svítidel. Ve vývoji je důležité vidět až za horizont. 


Světsvítidel.cz jako 9. nejrychlejší e-shopNáš klient obsadil krásnou 9. příčku

Oslavili jsme 10 let Programie 

Loni na podzim nám kalendář zahlásil důležité datum. Už je to 10 let, co jsme postavili základní kameny Programie a co budujeme úspěšné e-shopy. A jak lépe 10. narozeniny oslavit než společně a aktivně. 


V září jsme si zabalili batohy a vyrazili do chráněné krajinné oblasti Velká Fatra. Chodili jsme na túry, kochali se horskými vrcholky a samozřejmě baštili lokální dobroty jako guláš nebo halušky. Pak jsem si společně zazpívali u ohně a domů jeli plní síly minimálně do další desítky. 


Takto společný výlet komentoval náš kolega Jan Svoboda:


“jakmile jsem u Kraľovova dvora vystoupil z auta, ohromila mě ta neskutečná krása kolem s výhledem na kopce a údolí, i super počasí plné slunce a tepla. To místo je magické a určitě se tam vrátím. Bavilo mě být s kamarádkami a kamarády, pít pivo na terase, dát si se Zbyňkem cigárko :-) a nikam nespěchat. Úplně super jsem si užil masáž.


A důležité pro mě bylo, že si tam každý mohl dělat, co chce. Kdo chtěl, šel na výšlap, kdo nechtěl, zůstal a prostě pil pivo, hleděl do krajiny, vířil se, saunoval nebo se prošel do vesnice na nákup místních sýrů. Moc rád jsem si popovídal s přáteli a všem jim děkuju za to, jak Pavlovi tu akci pomohli vymyslet a zařídit. Těším se na další.”


→ O celé oslavě jsme se rozepsali tady


Společný výšlap týmu Programie

Společně na túře po horách


Krásný večer s celým týmem Programie

A potom jsme to pořádně rozjeli

Upevnili jsme tým i jeho zásady

Firma je jen tak silná, jak soudržný je její tým. Proto jsme makali na zakořenění našich vizí. V Programii stavíme kvalitu nad kvantitu. Místo přijímání stovek nových zakázek se raději hluboce věnujeme stávajícím klientům a vylepšení jejich platforem.


Naší hlavní motivací je radost z práce. Programování nás baví a děláme vše proto, ať se každý člen týmu cítí plnohodnotný a spokojený.


Navíc jsme připravili jednoduchý přehled, který pomáhá novým uchazečům o místa. Zjistí v něm, jak celý proces probíhá a zároveň nás poznají.


Konec roku jsme společně oslavili tradičním večírkem, kde na nás vždy čeká lahodné pohoštění a netradiční aktivita. Tento rok jsme si zkusili virtuální realitu a pak si společně pochutnali na tataráčku nebo hamburgerech. 


Překvapení na firemním večírku Programie

Vyzkoušeli jsme virtuální realitu


Vánoční večírek Programie 2024

Vánočně naladěný tým Programie

5 klíčových cílů Programie do roku 2024

1. Rok ve znamení umělé inteligence 

AI už nyní ulehčuje práci našim klientům i nám samotným. Nyní máme v plánu zapojit umělou inteligenci do vyhledávání, personalizačních modulů, tvorby dynamických textů či překladů. 


Aby o tom všem měli naši klienty naprostý přehled, připravujeme portál, kde každý uvidí využití AI ve svých aplikacích. 


Umělá inteligence je velké téma roku 2024

AI nás bude provázet celým rokem 2024

2. O dva kroky napřed

Budeme dále pokračovat v aktivním sledování trendů e-commerce a vývoje online obchodování. Mapujeme celoevropský trh a už nyní tvoříme úpravy eshopů našich klientů tak, aby byli o dva kroky před ostatními. 

Produktová videa

Jedním z hlavních cílů je zakomponování video obsahu nejen na produktové strany e-shopů. Právě produktová videa dokážou rychle a úderně představit zákazníkovi ty nejdůležitější argumenty, proč by měl dokončit objednávku. 


Pohodlný nákup přes mobil

Ruku v ruce s tím jde i optimalizace webových stránek pro mobilní zařízení. Mít plně responzivní e-shop je v době růstu on-line prodejů přes mobil velmi důležité. A to nejen pro český trh, ale hlavně pro některé zahraniční státy (jako je např. Rumunsko či Maďarsko), které jsou nyní oblíbenými cíli expanze.


Nadupané UX 

Celkově se chceme zaměřit na zlepšení UX našich klientů. Do toho krom responzivity spadá také srozumitelná navigace, načítání stránek bez čekání či zmíněné pohyblivé prvky, které předají informaci bez dlouhého přemýšlení.


Hlasoví asistenti 

O tom, že zákazníci vyžadují pohodlí, svědčí i popularita hlasového vyhledávání. Místo dlouhého brouzdání po internetu se raději zeptají Siri, Alexy či jiného asistenta a ten obratem najde odpovědi. Proto chceme v roce 2024 vyvinout takové moduly, které budou optimalizovat obsah právě pro hlasové dotazy


Import i export dat na pár kliknutí

Doba zdlouhavého klikání, při kterém vám doslova “shoří” myš, je ta tam. V roce 2023 jsme vyvinuli API, díky kterému si naši klienti mohou exportovat data během chvilky. V roce 2024 k tomu chceme připojit ještě funkci stejně rychlého importu. Zákaznická, produktová či skladová data se pak přenesou během pár sekund, což ušetří spoustu času, práce i nervů. 

3. Správně i právně

Legislativní změny zaznamenáváme každým rokem a jinak tomu není ani letos. Stejně jako jsme dokázali reagovat na tlačítkovou novelu či úpravu cookies lišty v minulých letech, i letos budeme svižně implementovat úpravy spojené s legislativním změnami pro rok 2024. 


 Užitečný přehled legislativních změn pro 2024, které zasahují nejen do e-commerce najdete tady.

4. Svým klientům kryjeme záda 

Naši klienti se každý rok účastní soutěží ze světa e-commerce. Například společnost Donoci s.r.o. patří mezi Digital Heroes a právě jejich eshop Svět-svítidel.cz se umístil v zmíněné TOP 10 nejrychlejších eshopů na mobilních zařízeních.

I letos budeme svým partnerům nejen držet pěsti, ale také pomáhat k tomu, aby zrovna jejich eshop byl ten výherní. Ne kvůli zlatým pohárům, ale protože chceme společně tvořit prozákaznické eshopy, které využívají špičkových technologií.


Donoci s.r.o. je součástí Digital Heroes

Úspěch Donoci s.r.o. na Digital Heroes

5. Nový rok, nové projekty

Přestože se řídíme heslem, že kvalita je důležitější než kvantita, připravili jsme si do roku 2024 několik nových, opravdu ojedinělých projektů. Sledujte nás na Facebooku a budete o nich vědět mezi prvními. 


Plánujete tvorbu nového eshopu nebo úpravu toho stávajícího, ale nevíte, komu takový projekt svěřit? Vložte důvěru do specialistů od nás z Programie. Už 10 let tvoříme funkční e-shopy, které prodávají. PF Programia 2024